top of page

תכנית מגרה

טל מגרה

תכנית מגרה נכתבה עם מאות מתושבי העיר החיים את הנושאים יום יום. בנוסף, נעזרנו בבעלי תפקידים בכירים, מכל רחבי הארץ. 
בחודשיים הקרובים אנחנו נחשוף את התוכניות השונות שלנו שבעזרתן נוביל את אופקים לעתיד טוב יותר.

Policeman

בטחון וחוסן קהילתי

נושא 1 

Anchor 12

ב-7.10 העיר אופקים חוותה את היום הקשה ביותר בהיסטוריה שלה, כשמחבלי החמאס חדרו אל העיר, רצחו תושבות ותושבים והרגו שוטרים ותושבים שיצאו להגן על כולנו. בשבועות הארוכים שחלפו מאז השבעה באוקטובר, שירתתי במילואים בצו 8 כקצין בפיקוד העורף, ביחידה שאמונה על כלל הנגב ועל אופקים בפרט. באותו זמן, יחד עם חברי סיעת אופקימים והפעילים הנפלאים שלנו, פעלנו מדי יום כדי לסייע לתושבי העיר, שנפגעו באופן ישיר או עקיף מהמלחמה שנכפתה עלינו. פגשנו אתכם, הקשבנו לכם, עזרנו ככל שהצלחנו. 

את הלקחים והמסקנות שהפקנו מהתהליך, יחד עם מיפוי האתגרים העומדים בפני אופקים ולמידה מהתנהלות רשויות אחרות, גיבשנו לתכנית עבודה מעשית לביטחון ולחוסן אישי, אותה איישם מיד עם היבחרי לראשות העיר אופקים. בביטחון, בדיוק כמו בחינוך, ברווחה, באיכות החיים: הדרך לעשות את הדברים נכון היא להציב את אופקים בראש. 

ביטחון:

 

 1. פיקוד העורף בשגרה ובחירום, הגדלת מערך המתנדבים בעיר, הוספת תרגילים עירוניים ויישום תוכנית עבודה איכותית עם מומחים מהשורה הראשונה. בתוכנית העבודה נשים דגש על הציבור החרדי והדתי כך שנספק מענה איכותי גם בשבתות ובחגים. בנוסף, נרענן את הנהלים כך שכראש עיר אהיה נוכח בנקודת המפתח המשפיעה ביותר בכל מקרה חירום- בשטח או בחמ"ל. והכשרת עובדי העירייה במכללה לאיתנות בפיקוד העורף, חיזוק שיתוף הפעולה עם נגבש תפיסת הפעלה עירונית חדשה לחירום שתכלול: הגברת כשירות העירייה לחירום 

 2. נקים מוקד ביטחון עירוני ממוגן. המרכז יהווה מרכז שליטה ובקרה חדשני אשר יסייע לניהול מיטבי של אירועים ביטחוניים בעתיד. מרכז השליטה והבקרה ישמש ביום יום כמוקד השירות העירוני ובחירום יהפוך למרכז חירום. 

 3. נייצר מנגנון שבעזרתו נגיע בחירום לכלל תושבי העיר באופן יעיל ומהיר ונספק לכם את המענה המבוקש, אף תושב או תושבת לא יישארו מאחור! המנגנון יכלול תוכנית פינוי תושבים מקצועית ומאורגנת למצב חירום.

 4. נקים יחידת לוחמים עירונית עם צוות בוגר יחידות קרביות בדומה ליחידת אופק בנתיבות. 

 5. ובחירום. בנוסף, נקים מערך רחפנים כדי לספק מענה מיידי באיזורים מורכבים. נרשת את אופקים במאות מצלמות בפריסה עירונית על מנת לייצר תמונת מצב בשגרה

 6. נעלה את כשירות המקלטים ברחבי העיר ובבתי הספר כל הזמן ולא נמתין למלחמה.

 7. נכין תוכניות מגירה לשיקום וחזרה לשגרה של מערכות העיר לאחר אירוע חירום, התוכנית תכלול מענה נפשי, כלכלי ולפגיעות פיזיות של מבנים ובתים. נהפוך כל משבר להזדמנות. 

חוסן קהילתי

 1. נקים מערך יועצים מומחים מהארץ ומחו"ל שילוו את כל תהליכי החוסן בעיר. 

 2. נקים מרכז חוסן עירוני שיפעל בשגרה באופן קבוע ובעל יכולת הרחבה משמעותית בשעות חירום. המרכז יפעל 24/7. המרכז יוקם בשכונת מישור הגפן. מוקדים של המרכז יופעלו במרכזים עירוניים שיפרסו ברחבי העיר. 

 3. נתמוך בקהילות העירוניות בעיר וכך נחזק את הפעילות הקהילתית העירונית אשר תוביל לחיזוק החוסן העירוני. בנוסף, נציגי הקהילות העירוניות ייקחו חלק משמעותי בהערכות מצב העירוניות בחירום ויהיו שותפות מלאות לעשייה. 

 4. חירום.  ובעתיד הם יסייעו במצבי משמעותיים ומחזקים בין תושבים בזמן הקרוב כדי להתאושש מהאירועים שחווינונקים מרחבים קהילתיים בשכונות ונשדרג את המרחב הציבורי כדי שיאפשרו מפגשים

 5. נתגבר ונחזק את המענים הפסיכולוגיים בעיר למבוגרים. בתחום הילדים והנוער נחזק משמעותית את השירות הפסיכולוגי. 

Anchor 1
279176637_10161939456238902_5611014495983362304_n.jpg

עסקים 

נושא 2 

העסקים הקטנים והבינוניים באופקים הם מנוע הצמיחה הכלכלי של העיר. עיריית אופקים בראשותי תבטיח להם קרקע פורייה להצלחה, תפחית בירוקרטיה ותיצור תמריצים להתפתחות ולשגשוג. 

 1. אופקים בראשותי תקים מינהלת עסקים שתרכז את תחום רישוי העסקים, תלווה יזמים ותבטיח את שגשוג העסקים הקטנים והבינוניים בעיר. המינהלת תלווה את היזמיות והיזמים משלב היזמות והפיתוח העסקי, דרך הקמת העסק ופתיחתו ועד לפעילות מלאה. ייעוץ וליווי מקצועיים לפני ובמהלך הפעילות העסקית יבטיחו שהעסקים באופקים יהיו מצליחים, יציבים ומתפתחים. במקביל נוודא שתהליכים בירוקרטיים, כגון אישורים, שינוי יעוד למבנים ולשטחים והיתרים שונים, לא יהוו מכשול לעסק. 

 2. נקדם תכנון עירוני מוטה עסקים אשר יעודד קניה וחוויה באזורי המסחר. 

 3. נקים קהילת עסקים מקומית שתייצר שיתופי פעולה בין העסקים ותאפשר למידה וקרקע פוריה להתייעצויות ופיתוח עיסקי.    

 4. נתעדף עסקים מקומיים במכרזים עירוניים. 

 5. נקים מערך דאטה מתקדם שבו ננתח את העסקים הקיימים באופקים ואת צרכי התושבים וכך נדע לכוון את היזמים לפתיחת עסקים רלוונטיים, במיקומים מתאימים ועם פוטנציאל רווח גבוה.     

 6. מועדון הטבות מקומי - מועדון שכולם מרוויחים ממנו, גם העסקים וגם התושבות  והתושבים שיזכו להטבות. 

 7. נקים מרחב עבודה שיתופי לעצמאים שם יוכלו להנות משירותי משרד, מרחב עבודה חדשני ולהיות חלק מקהילה יזמית שמקדמת שיתופי פעולה. 

Depositphotos_160980512_XL.jpg

צרכים מיוחדים

נושא 3 

Anchor 2

תחום הצרכים המיוחדים ייחודי גם בהקשר המדיניות, התכנון והתפעול. לכל אדם מיוחד יש צרכים ייחודיים אישיים, שלא יתאימו לאנשים מיוחדים אחרים. הצרכים שונים מאוד אחד מן השני ומגוונים מאוד. 
אנשים בעלי צרכים מיוחדים ובני משפחותיהם מתמודדים עם אתגרים מורכבים רבים, ותפקידה של הרשות המקומית להקל עליהם בכל מענה אפשרי, בכלל תחומי החיים: חינוך, תרבות, שירותים עירוניים, מיצוי זכויות, פעילות חברתית וקהילתית, נגישות פיזית ועוד. 

 

 1. נקים מחלקה לצרכים מיוחדים שתפעל ישירות מול מנכ"ל העירייה. מנהל המחלקה יהווה מוקד ידע להורים מחד ולכלל עובדי העירייה מאידך. בנוסף, הוא יוביל את תוכנית העבודה ויוודא שהיא מתבצעת מול כלל אגפי העירייה וגופי הסמך שלה. 

 2. נמפה ונעבד את כלל הצרכים והשירותים באופקים, בעזרתם נגבש תוכנית עבודה רב שנתית שתכלול את כלל התחומים שהעירייה אמונה עליהם בסיוע למשפחות המיוחדות.

 3. נשפר ונטייב את המענים במערכת החינוך לשילוב ילדים בגנים ובבתי הספר בעבודה מול האגף, המוסדות ואנשי החינוך במערכות. 

 4. נפעל לשיפור מבני החינוך לילדי הצרכים המיוחדים ונוודא שהילדים והנערים מקבלים את כל התכנים הנדרשים. 

 5. נבחן את המענים הפרא רפואיים באופקים בכלל ומסגרות החינוך בפרט ובניית תוכנית אסטרטגית לצמצום הפער, בדגש על קלינאיות תקשורת, פיזיותרפיסטים, מטפלים רגשיים, מנתחי התנהגות ופסיכולוגיים. 

 6. נשפר ונטייב את השירותים העירוניים שניתנים למשפחות עם צרכים מיוחדים ונקצה תקציב שנתי קבוע לפעילות משפחות עם צרכים מיוחדים. 

 7. נספק הדרכות קבועות לעובדי העירייה בנושא מתן שירות לאנשים עם צרכים מיוחדים. 

 8. נקצה מבנה קבע לתנועת הנוער "כנפיים של קרמבו" ונתקצב חלק מהפעילות.

 9. נבחן הקמת בית ספר משלב בין ילדים עם צרכים מיוחדים וללא צרכים מיוחדים. 

Girls Carrying a Recycling Bin

ניקיון, איכות הסביבה ואקלים

נושא 4 

Anchor 3

פני העיר והבטחת איכות הסביבה, הם נדבך חשוב בהבטחת איכות חיים גבוהה לתושבות ולתושבי אופקים. אופקים בראשותי תהיה עיר נקיה ומטופחת, ירוקה ומוצלת.  יש גם רווח נקי: ברוב המקרים קידום איכות הסביבה גם חוסך משאבים לעירייה שאותם אפשר לנתב לצרכים אחרים. 

 

 1. אופקים בראשותי תדאג שהעיר תהיה נקייה תמיד, בכל השכונות והאזורים. נדאג לאכיפה איכותית של צואת כלבים וניקיון בגני משחקים ובעזרת ניתוח נתוני המוקד החכם והחדשני, נלמד ונשפר את ניקיון העיר.

 2. נהפוך לעיר ירוקה. העירייה תפעל בתקן ירוק השואף לאפס-פסולת במשרדי ומתקני העירייה. ננהיג מדיניות של אפס פלסטיק בכל מוסדות העירייה, גני הילדים ובתי הספר ונצמצם שימוש בנייר במעבר לשימוש בכלים דיגיטליים. 

 3. נגבש תוכנית עירונית להיערכות לשינויי האקלים ולאחר מכן נגייס משאבים וכלים מהמדינה על מנת להוציא אותה לפועל. 

 4. בכסף שנחסוך נשפר את איכות החיים ורמת השירות לתושבים. 

 5. נקדם תוכנית מיחזור בכלל העיר בדגש על הפרדה במקור ומיחזור. בנוסף, נציב עמדות מחזור בכל המקומות החסרים כיום. 

 6. בכך נסייע להורדת הטמפרטורה העירונית, הפחתת תאונות הדרכים ושיפור פני העיר בצורה יעילה וחכמה. נצא לפרויקט צל עירוני. נמפה צרכים ברחבי העיר, ניטע עצים ונפרוס הצללות. 

 7. נקדם בניה ירוקה וחסכונית במבני הרשות המקומית ונעשה שימוש בפאנלים סולריים. נוכל לצמצם את צריכת החשמל בעזרת כלים דיגיטליים וחכמים. 

 8. נקדם פתרונות פינוי אשפה נקיים, חסכוניים וחכמים כמו פינוי זבל הידראולי.

 9. נפעיל מערכות ניטור חכמות שימדדו את איכות האוויר, המים, החשמל ומפגעי הרעש והריח בעיר ונפעיל אכיפה משמעותית מול החריגות.

245290634_10161517627573902_2198988017665778987_n.jpg

קהילה

נושא 5 

חיי קהילה עשירים, היכרות וחיבור בין האנשים הם הבסיס לאיכות חיים גבוהה. חיי קהילה איכותיים מייצרים תחושת שייכות, חוסן חברתי, הון אנושי, רווחה אישית, קשרים חברתיים משמעותיים מפחיתים בדידות ומשפרים רווחה כלכלית. 
אנחנו מאמינים בהון האנושי של אופקים. אך עלינו לקחת את המשאב היקר הזה ונשים אותו בראש.

 

 1. נקים אגף קהילה בעיר אשר ירכז את כלל הפעילות הקהילתית, ייצר חזון ארוך טווח ויממש אותו בעזרת כלים משמעותיים שנספק לו. בנוסף, האגף ייצר פלטפורמות עירוניות ליוזמות קהילתיות. 

 2. נייצר מנגנוני שיתוף ציבור אמיתיים ועמוקים על מנת להפוך את התושבים לשותפים מלאים ולא רק למיודעים. 

 3. נייצר שותפות אמיתית עם הקהילות הקיימות בעיר, נתמוך בהן בעזרת משאבים כספיים ועירוניים.

 4. נבנה מתחמים קהילתיים בשכונות ברחבי העיר. 

 5. מבני העירייה והמתנ"ס יעוצבו כקהילתיים הן מבחינה פיזית והן מבחינת מגוון הפעילויות בהם.  

 6. נעודד יזמים לבנות מתחמים שיתופיים בגבולות הבניין והשכונה, שיהוו מקומות מפגש ופיתוח קהילה. התכנון העירוני, יסייע בתשתיות קהילתיות. 

 7. נקדם מיזמים עירוניים וקהילתיים לכלל תושבי העיר כמו פסטיבל שיתוף ידע, בתים פתוחים, קליטת משפחות חדשות, חגי שכנים ועוד. 

מערכת החינוך היא המקום שבו אנחנו, כעיר, פוגשים את כל התינוקות, הילדים ובני הנוער באופקים. תפקידנו להבטיח להם מקום בטוח ובוטח, מקום בו רואים אותם, קשובים להם, מכילים אותם. מקום שמספק להם תחושת ביטחון ומסייע להם לבנות תחושת מסוגלות ולהביא את מלוא הפוטנציאל שלהם לכדי ביטוי ומיצוי. אנחנו חייבים לילדות ולילדים שלנו בתי ספר שיכינו אותם למחר שלהם, לא לאתמול שלנו.

 

לתת לכל אחת ואחד מהם את הכלים והערכים איתם הם יציירו אופק וייבנו לעצמם עתיד. לעודד את הסקרנות שלהם, ללמד אותם לפתור בעיות ולפתח כישורים חברתיים. לבנות - עבור ילדות וילדי אופקים כולם - מערכת חינוך איכותית, חדשנית, מובילה ומעוררת השראה, עם מרחבי למידה פתוחים, כיתות מזמינות וחללים מותאמים ללמידה אישית ולקבוצות יזמות של מורים ותלמידים. 
 

כראש עיריית אופקים אשים את החינוך בראש. מערכת החינוך הפורמלית והחברתית תוצב בראש סדר העדיפויות המהותי והתקציבי, כדי שנצליח להפוך את מערכת החינוך באופקים למובילה בישראל. מערכת החינוך בעיר כולה תהיה חדשנית, חכמה, מכילה ומאפשרת ותצמיח תושבים מעורבים ואכפתיים אשר יהפכו למנהיגי המחר. 

 1. נגבש תוכנית שתכלול: הגדלת תקציבים, הטמעת גישות חדשניות בחינוך ובניהול החינוך, שיתוף ההורים בקביעת הדגשים החינוכיים והערכיים, רתימת ההורים וקהילת הוותיקים לפעילויות חינוכיות, הדרכתיות וחברתיות, על בסיס התנדבות.

 2. נבחן מודלים מהארץ ומהעולם ונבחר את המודל המתאים ביותר לעיר שלנו. אנחנו צריכים לצאת מהקופסא ולבסס את מערכת החינוך שלנו על מודלים משני מציאות. 

 3. נפעיל מודל חינוכי הוליסטי שיספק מעטפת רגשית, פסיכולוגית, סוציאלית ופיזית אשר מאפשר לילד להביא לידי ביטוי את סך יכולותיו.

 4. נלמד את הילדים שלנו לחלום ואז להגשים. נייצר מערכת חינוך אשר תסייע לילדות ולילדים שלנו לרכוש כישורים שיסייעו להם להגיע למקומות הגבוהים ביותר. כישורים כמו דפוסי חשיבה מתפתחים, יזמות ועצמאות, גמישות מחשבתית ויכולות התמדה, מודעות חברתית ביקורתיות וחשיבה עצמאית. 

 5. נציע מגוון של אפשרויות בחינוך. נקים מוסדות חינוכיים נוספים, אשר יציעו מענים חינוכיים מגוונים, כגון גנים ובתי ספר מכילים ומסגרות חינוך אנתרופוסופי ומונטסורי.

 6. נחשוב רחוק. נציב יעד להבטיח שכל בוגרות ובוגרי מערכת החינוך באופקים ישלטו בשפה האנגלית, מיומנות הכרחית לחיים בשוק גלובלי.

 7. נשקיע בהנהגות ובצוותי החינוך. נבנה תוכנית עירונית מקיפה לעידוד מצוינות לסגלי ההוראה ולמנהלים בכל מסגרות החינוך. 

 8. נבנה רצף חינוכי. נקדם יום לימודים ארוך בשותפות מלאה עם החינוך הבלתי פורמלי. 

 9. נקים מערך מגמות רחב לכלל תלמידי התיכון.

 10. נטפח מהיום הראשון. נגדיל את ההשקעה בגיל הרך באופקים, שעומדת כיום רק על רבע מהממוצע הארצי, ונרחיב אותה כך שתחול כבר מגיל לידה. נשדרג את המעונות לפעוטות בגיל לידה עד שלוש ונבנה חדשים. 

 11. נסייע יד ביד. נקצה תקציב מיידי לגיוס ולהכשרה איכותית של סייעות שיתן מענה למצוקת כח האדם, זאת בנוסף לתקצבי משרד החינוך.

 12. נלווה בדרכים החדשות. העירייה תפעיל תוכניות הדרכה, ליווי וסיוע להורים חדשים ולמשפחות צעירות. 

 13. נעודד התנדבות. נציב את העשייה והתרומה החברתית של בנות ובני הנוער כיעד עירוני ונעודד אותם להתנדב ולצאת למכינות ולשנת שירות.  

 

חינוך חברתי

 1. נשקיע במנועי צמיחה חברתיים. נשקיע משאבים ותקציבים עירוניים בתנועות וארגוני הנוער ונציב את הכפלת מספר החניכות והחניכים בהם כיעד. ובטווח הארוך נביא לכך שמחצית מבנות ובני הנוער יקחו חלק בפעילות תנועתית. 

 2. נביא את תנועות הנוער אל הנוער. נקים מבני תנועות נוער חדשים במרכז כל שכונה. 

 3. נסנכרן את פעילות תנועות הנוער עם בתי הספר, לא יקרה מצב שחניכה או מדריכה תתלבט האם להגיע לפעילות או ללמוד למבחן. 

 4. נקצה מבנה קבע לתנועת כנפיים של קרמבו. 

Anchor 4
Anchor 5
Presentation in Class

חינוך

נושא 6 

חינוך
WhatsApp Image 2023-08-01 at 17.05.03.jpeg

תרבות

נושא 7 

community10.png
Anchor 6

תרבות מקומית היא הקול, הצלילים והשפה הייחודיים של אופקים. היא הצבעים, הריחות והטעמים הייחודיים לנו. עלינו ליצור את התרבות האופקימית הייחודית בנוסף לתרבות המגוונת שקיימת מחוץ לעיר. אנחנו שואפים ליצור גאווה תרבותית מקומית כי יש לנו ייחוד שיש להתגאות בו. 

 1. נקים פלטפורמות ליצירת תרבות מקומית, מוזיקה וקולנוע, על ידי נוער ומבוגרים ונעודד יוזמות קהילתיות ואישיות כמו פסטיבל ידע מקומי- פריסקול, סיורים מקומיים, בתים פתוחים ועוד.

 2. חוויה והעשרה, לכל הגילאים. נרחיב את פעילות הספרייה העירונית ונהפוך אותה למוקד קהילתי, תרבותי לכלל האוכלוסייה הרחבת שעות הפעילות, הגדלת היצע הספרים, יצירת תוכן, 

 3. נתמוך באמנים מקומיים, ניצור מרחבי יצירה עירוניים ונקים פורום אמנים מקומיים אשר ייעץ לעירייה בתחום התרבות. 

 4. נרחיב ונחזק את פעילות הקולנוע המקומי, נרחיב את שעות הפעילות וננגיש אותו לקהלים נוספים. 

 5. נחשוף את שיעורי המוסיקה לכולם - נסבסד וננגיש את המוסיקה דרך בתי הספר. גם נסייע ללהקות מקומיות לפרוץ ולהצליח.  

 6. נגדיל את ההשקעה העירונית בפסטיבל מדרום. 

 7. נגדיל את ההשקעה במרכז המצויינות של בצלאל לאומנות, ונאפשר לעוד משתפים מאופקים לקחת חלק.  

 8. נעודד הקמת מתחמי בילוי וחיי לילה לכל הגילאים והקהלים. 

 9. נביא עוד מופעים גדולים ואירועי תרבות לעיר.

Playful Dog

בעלי חיים

נושא 8 

Anchor 7

אופקים תהיה עיר ידידותית לבעלי חיים ובעליהם. 

 1. נפעיל תכניות חינוכיות הסברתיות בתוך מערכת החינוך למניעת התעללות בבעלי חיים. 

 2. באופקים ובאזורים צמודי הדופן המיועדים לפיתוח, על מנת לשמר, למנוע או למזער את הפגיעה בהם. נפעל לזיהוי ולמיפוי אתרי טבע, בעלי חיים וערכי טבע מוגנים (חיות בר וצומח) 

 3. נקים פינות האכלה לחתולים במקומות אסטרטגיים בעיר בעזרת הכוונת פעילים. פינות ההאכלה המסודרות יחליפו את פינות ההאכלה הספונטניות. נמפה את פעילי בעלי החיים המרכזיים בעיר נשתף איתם פעולה באופן קבוע ולאורך זמן.

 4. נעודד אימוץ של כלבים וחתולים חסרי בית, לרבות לרבות מתחנת ההסגר האזורית ונתמוך בפעילות הארגונים הפועלים למען בעלי החיים באופקים. 

 5. נמנה מנהל/ת רווחת בעלי חיים בעירייה שיתכלל את כלל הפעילות בתחום.

 6. נקים גינות כלבים נוספות בעיר, מוצלות ומוארות, עם ברזיות מותאמות ומתקני משחק. 

 7. עיקור וסירוס חתולים. נצמצם את מספר חתולי הקהילה ואת היקף ההשקעה כתוצאה מכך. 

 8. נגביר את האכיפה על בעלי כלבים משוטטים בהתאם לחוקי העזר העירוניים, נלכוד כלבים משוטטים ונעביר אותם לכלביה האזורית.

Young Gymnast

ספורט

נושא 9 

Anchor 8

ספורט הוא כלי ראשון במעלה לקיום אורח חיים בריא, לגיבוש חברתי ולהנחלת ערכים של שיתוף פעולה, הזדהות, מצוינות וכיבוד כללי משחק. חברה המרבה בפעילות ספורטיבית היא חברה בריאה יותר, פיזית ונפשית. תקצוב תחום הספורט אינו "הוצאה", אלא השקעה שתורמת לחברה הישראלית במגוון תחומים: חיסכון במערכת הבריאות, ירידה בשיעורי הפשיעה והאלימות, הצלחת מערכת החינוך, הכנת צעירים לשירות הצבאי ולגיבושה של זהות מקומית וחברתית.

 1. חוג לכל ילד - נקים מערך הכולל את ילדי הכיתות הנמוכות בבתי הספר היסודיים והם יזכו לחוג אחד חינם, ספורטיבי או אחר. 

 2. ננגיש את אולמות הספורט ואת מגרשי הספורט במוסדות החינוך לכלל התושבים בעלויות נמוכות, באופן קל ופשוט, גם בשעות הערב המאוחרות.  

 3. נקים מתקני ספורט ברמה גבוהה יחד עם מערכת החינוך וניצור פעילות קבועה ותחרותית בתוך המערכת.

 4. נקים מגרשי טניס ציבוריים באופקים הנגישים לכל 24/7. 

 5. נקים מחדש את קבוצת הכדורגל העירונית.  

 6. נשאף לשילוב של 100% מהילדים ובני הנוער בעיר בחוגי הספורט. 

 7. נקים מסגרות ספורט מסודרות ואיכותיות לנשים בכל הגילאים. 

 8. נחזיר את וועדת התמיכות ונתמוך בעמותות ספורט שמעודדות מצוינות. 

 9. נעניק מלגות לספורטאים מצטיינים. 

Old Friends

ההורים שלנו

נושא 10 

Anchor 9

ההורים שלנו, מקימי ומייסדי העיר, הם האנשים החשובים ביותר. בשנים האחרונות ברוך השם תוחלת החיים עולה ולכן עלינו כעיר לספק עבורם מענים איכותיים וברמה הגבוהה ביותר, לאיכות חיים. את התוכנית שלנו אנחנו מחלקים לשתי קבוצות- ותיקים צעירים: 60-80 וקשישים: 80+.

 1. נגדיל את התקצוב למחלקה לאזרחים וותיקים ונדאג לשפר את איכות חייהם על ידי פעילויות כגון: פעילות פנאי, הפגת בדידות, נגישות, התנדבות, מיגור הגילנות ועוד. 

 2. נקים מוקד פניות עירוני ישיר לאזרח הוותיק שישמש אותנו גם בחירום. 

 3. נכין תוכנית עירונית רב שנתית למתן מענה מיטבי לאוכלוסייה, שתכלול הנגשה של המרחב הציבורי וטיפול בליקויים והקמת מערך מתנדבים שייסיעו לאוכלוסיה הותיקה. 

 4. נקים תוכנית מחויבות אישית של בני הנוער לפעילות יחד עם האוכלוסייה הוותיקה. 

 5. ננגיש את המרחב העירוני לטובת האוכלוסייה הוותיקה- בניית שיפועי מדרכה, שבילי שיפוע לצד מדרגות בבנייני ציבור, טיפול במדרכות ובמעברים לקויים ועוד.

אזרחים ותיקים צעירים: גילאי 80-60 - קידום זקנה פעילה

 1. נקים מרכזי הכנה לפרישה, נפעיל תוכנית השמות למבוגרים, תמיכה בפרילנסרים מבוגרים ונאבק בתופעת הגילנות. 

 2. נרחיב ונשפר את מסגרות ההתנדבות ונתמוך ביוזמות קהילתיות קיימות וחדשות. 

 3. נרחיב את פעילויות הפנאי והספורט. 

גילאי 80+- תכנית למיגור הבדידות ולמניעת הידרדרות

 1.    נפעיל תוכניות לשמירה על חיים עצמאיים בתפקוד גבוה שיכללו:

 • פעילויות ספורט בקהילה. 

 • הכשרות לאוריינות דיגיטלית. 

 • יצירת והרחבת מסגרות התנדבותיות וביקורי בית. 

 • הרחבת הפעילות של מרכזי היום לקשיש. 

279100485_10161944302723902_2147399615437084842_n.jpg

נוער וצעירים

נושא 11 

Anchor 10

נוער וצעירי אופקים הם העתיד של העיר ועל כן עלינו להשקיע בהם, ולדאוג שיישארו לגור פה. 

 1. נייצר מקומות פנאי נעימים ובטוחים לנוער בפארקים מקומיים. 

 2. נקים מועדוני נוער שיפעלו בסופי שבוע בנוכחות מדריכי נוער - לשומרי שבת ולא לשומרי שבת. 

 3. נשקיע משאבים ותקציבים עירוניים בתנועות הנוער וארגוני הנוער באופקים ונציב יעדים להכפלת מספר החניכות והחניכים בטווח הקצר ויעד השתתפות של מחצית מבנות ובני הנוער בעיר כחניכים באחת מתנועות הנוער. 

 4. משמעותיות אחר הצהריים. נכפיל את תקציב יחידת הנוער ונפעל על מנת לחשוף את כלל בני הנוער לפעילויות 

 5. נמפה את צרכי הנוער ונעבוד יחד יזמים מקומיים על הקמת מקומות בילוי ייעודיים לנוער. 

 6. נעודד יציאת בנות ובני נוער לשנת שירות ומכינות. שנות שירות ומכינות חושפות את בני הנוער לפעילות משמעותית וערכית ומעניקה להם כלים יוצאי דופן לעתיד. 

צעירים

 1. נרחיב את תוכנית המלגות לתואר ראשון ושני. 

 2. נרחיב או לחלופין נבנה מרכז צעירים נוסף אשר יהפוך לבית קהילתי לצעירי העיר. 

 3. נעודד ונתקצב יזמות צעירה ומנהיגים צעירים בעזרת הקמת מרכז יזמות בעיר. 

 4. נמפה את צרכי הצעירים ונעבוד יחד עם יזמים מקומיים על הקמת מקומות בילוי ופנאי. 

400x200 landscape_3_TAL MAGERA-04-03.jpg

ניהול העיר והעירייה

נושא 12 

Anchor 11

עיריית אופקים הינה ארגון גדול, בעל מספר עובדים רב ופעילות ענפה. על מנת שהשירותים ופעילויות העירייה יהיו מצוינות, העובדים צריכים לעבוד בארגון ציבורי מצוין, שקוף, מתפתח, חדשני ואיכותי. שכספי הציבור מנוהלים בו בשקיפות מלאה.
 

שירות לתושב וחדשנות

 1. נפרסם אמנת שירות בה נתחייב בפני תושבי העיר לזמני תקן לטיפול בכל פנייה ופנייה. 

 2. נהפוך את כלל שירותי העירייה האפשריים לדיגיטליים ונשדרג את השירותים הקיימים. 

 3. נפעל על פי מערך קבלת החלטות מבוסס נתונים, חכם וחדשני. 

 4. נייעל את עבודת העירייה בעבודה מול ספקים ונחסוך מיליוני שקלים בכל שנה שיופנו לטובת שירות לתושב. 

 

עובדי העירייה

 

 1. העיר אופקים בראשותי תנוהל בגישה המעודדת מצוינות. נגבש חזון ברור לעיר, תוכנית אסטרטגית ותוכנית עבודה לכלל יחידות העירייה. נמדוד את תפוקת היחידות השונות, נתייעל ונשתפר לכל אורך הדרך. עיריית אופקים תהיה אחת העיריות הטובות בישראל. 

 2. נעבוד בשקיפות ונשתף את העובדים בתהליכי קבלת ההחלטות ונעודד אותם ליזום פרויקטים. 

 3. נקים תוכנית פיתוח והכשרה לכלל עובדי העירייה. 

 4. נעודד השכלה גבוהה בקרב העובדים. נכניס מערך של הערכה ומדידה לעובדים והעובדים המצטיינים יוקרו על כך.


שקיפות

 

 1. ישיבות המועצה יעברו בשידור חי בכל הרשתות החברתיות. 

 2. כראש עיר אפרסם את היומן שלי לציבור. 

 3. נפרסם באופן נגיש וברור את תקציב העירייה. 

 4. נשדרג את אתר העירייה כך שיכיל מידע אודות זכויות התושבים.

ptakim.png
bottom of page