top of page

הנבחרת שלנו

Anchor 1

אנחנו מאמינים בשינוי חברתי, כולנו חיים את זה ביום יום, בעבר, בהווה וגם בעתיד. ההתמודדות הפוליטית היא טבעית מכיוון שהיא כלי לשינוי חברתי. היא כלי בשבילנו לשנות ולקדם את הקהילה והחברה שאנחנו חלק ממנה. לאורך חיינו פעלנו במישורים שונים כדי לשפר את הסביבה שלנו ואת אופקים במרכזה.

למה? כי אכפת לנו ואנחנו יכולים. 


 

תמונת בחירות.jpg

טל היה ממקימי מוישה האוס באר שבע, אחד מרשת בתים יהודיים בעולם, המשמשים למפגש קהילתי. לאחר מכן הוביל את מיזם Humans of Ofakim-אנשי אופקים, מיזם אשר מספר את סיפורם של אנשי אופקים.
כחלק מהיותו צעיר פעיל ומשפיע בעיר, טל נבחר לייצג את אופקים בכנס השנתי של ארגון JNF  אוסטרליה לטובת גיוס כספים לפרוייקטים בעיר.
טל הוא ממקימי נבחרת הצעירים של מרכז הצעירים, וכיום משתתף פעיל בפורום אשר פועל לקידום יוזמות מקומיות בעיר. בנוסף, טל הינו ממייסדי ומובילי "תפדאל", קהילה צעירה באופקים. 

לפני כארבע שנים טל הקים את מטה יש עתיד באופקים מתוך אמונה במפלגה ובפעילות הפוליטית ככלי לשינוי חברתי. מאז ועד היום ביקרו בעיר מספר חברי כנסת מטעם המפלגה בנוסף ליושב הראש יאיר לפיד. המטה שותף למיזמים חברתיים כמו תיק לכל תלמיד ומסייע בפניות תושבים וארגונים לכנסת.

בזכות פעילותו, מגזין "כלכליסט" בחר בטל לאחד מתוך 36 הצעירים המבטיחים בישראל מתחת לגיל 36.

למה אני פה?

אופקים היא ציונות. לכאן הגיעו הוריי בשנות החמישים והשישים וכאן ארצה לגדל את ילדיי. חברים ובני משפחה חולמים באופקים ומגשימים בחוץ, אין סיבה שזה לא יקרה כאן, אצלנו.
יש כאן הון אנושי שאין שני לו ועלינו מוטלת האחריות ליצור מציאות שבה אופקים היא העדיפות הראשונה שלהם.

טל מגרה, בן 32, חבר מועצת אופקים

נולד וגדל באופקים, הבן של אסתר ויעקב.

אח של דרור, שרון, ליאור ורון. 

בעל תואר ראשון בלימודי מדינת ישראל וניהול ומדיניות ציבורית במסגרת תוכנית עתידים-צוערים לשלטון המקומי, המכשירה צעירים איכותיים לעבודה בזירה המוניציפלית בישראל. בנוסף, טל בעל תואר שני בתכנון עיר ואזור באוניברסיטת בן גוריון בנגב.
 

כיום טל מנהל את מושבי יחדיו (ברוש, תדהר ותאשור) במ.א. בני שמעון. בעבר עבד כמוביל דיגיטל ומדיה בלשכת ראש העיר דימונה. לפני כן ריכז פרויקטים וקשרי גומלין בשותפות אופקים-מרחבים-מטרווסט, ניו ג'רזי.
במסגרת התפקיד הוביל קבוצות מנהיגות של בני נוער. בנוסף, ניהל והוביל צוותי הדרכה למחנות הקיץ של השותפות באוקראינה וכן ייצג את ישראל ואופקים כאשר יצא לשליחות לפני הצבא בניו ג'רזי, ארה"ב.
 

כיום משרת טל כסרן במילואים לאחר ששירת כקצין חימוש ביחידות קרביות במשך חמש שנים. לפני מספר שנים טל היה ממקימי שבט הצופים המחודש באופקים, וקידם מהלכים לטובת החינוך הבלתי פורמלי בעיר. כיום, מתנדב בליווי תנועות נוער מטעם שותפות אופקים-מרחבים-ניו ג'רזי.


 

IMG_3855_edited.jpg
IMG_3976_edited.jpg

ואדים אלחסוב, בן 48

נולד בברית המועצות לשעבר, עלה לאופקים ב1994
נשוי+4. 

 

 ואדים עובד כטכנאי תקשורת וחשמל במפעל Trans Pro בעיר. בתיווכו של טל מגרה, ואדים נמצא היום בקשר ישיר עם חבר הכנסת יואל רזבוזוב אשר חבר בוועדות העלייה, הקליטה והתפוצות ובוועדה לפניות הציבור. בעקבות הקשר שנוצר ואדים מקדם פניות ציבור של הציבור הכללי ושל דוברי השפה הרוסית בפרט למול הכנסת ומול גופים נוספים. ​

 

למה אני פה?

"אני כל הזמן מחפש לעזור לאנשים ולקדם את העיר והמשפחה שלי. לאחרונה הכרתי את טל ולאחר מכן את חברי המפלגה. הכרתי אנשים שרואים את אופקים כמוני, שתופסים את העתיד שלה בשתי ידיים ומתקנים את מה שמפריע להם. החיבור התחזק כאשר ראיתי שהם אנשי עשייה עוד לפני הבחירות ולא חיכו עד הרגע האחרון כדי לקחת יוזמה. אני אהיה הגשר בין קהילת דוברי הרוסית למפלגת אופקימים ולכנסת ויחד עם חבריי נוביל את הקהילה בפרט ואת אופקים בכלל לעתיד טוב יותר, העתיד בידיים שלנו".

 

 

 

 

מאיר טולדנו, בן 31 

יליד אופקים, בנם של משה ורבקה. 
נשוי לפזית. 

מאיר השתחרר משירות צבאי לפני שנתיים לאחר 8 שנות שירות. 
מאיר הינו סרן במילואים ובחודשים הקרובים צפוי להעלות לדרגת רב סרן. במהלך שירותו הצבאי, מילא מספר תפקידים בבית הספר למ"כים כמפקד מחלקה, קצין מבצעים חטיבתי, מפקד פלוגה של יחידות מיוחדות ובסוף השירות שירת כסגן מפקד גדוד 450 בחטיבה 828. לאורך שירותו הצבאי מאיר הכשיר מאות מפקדים ששירתו לאחר מכן ביחידות הלוחמות בצה"ל. מאיר פיקד על אינספור מבצעים ולקח חלק בקרבות קשים, בין היתר גם בצוק איתן. 
לאחר השחרור נכנס מאיר לעולם העסקים כאשר פתח חנות לבגדי ילדים בגרנד קניון, חנות נויז מבית מאניה ג'ינס. כמנהל עסק מצליח מאיר עתיד בקרוב להתרחב ולפתוח סניפים נוספים. 

 

למה אני פה?

 

"אני מאמין בפוטנציאל של העיר במיוחד בפן החינוכי והתרבותי. על אף השינוי שנעשה בשנים האחרונות, אני סבור כי לפנינו עוד עבודה רבה. כבעל עסק קטן אני רוצה לקדם את תחום העסקים הקטנים והבינוניים באופקים אשר מהווים את עמוד התווך של כל כלכלה ובטח כלכלה של עיר. אני מאמין שהשינוי הוא בידיים שלנו, הצעירים. אנחנו צריכים להיות מעורבים בעשייה ופיתוח העיר ועלינו לפעול ולפתח את העיר עבורנו ועבור הילדים שלנו". 

 

 

 

 

 

IMG_4003_edited.jpg

מוטי חג'ג', בן 66 

נולד בתוניס, נשוי ליהודית ואב לארבעה ילדים. 


מוטי עובד מזה כ-30 שנים במגן דוד אדום באופקים כחובש בכיר. מילא במסירות כמעט כל תפקיד ¬– החל מנהג אמבולנס ועד לתפקידו כיום. שירת בחיל הרפואה והיה בשירות מילואים פעיל כ-20 שנים. בנוסף לתפקידו, מוטי מעניק שירות למאות תושבים במרכז הרפואי בעיר ותמיד נכון לסייע בכל עת ובכל מקום.
 

למה אני פה?

 

"הרבה דברים משתנים בעיר לנגד עיניי, חלקם טובים אך חלקם מדאיגים. יחד עם אופקימים אני רוצה לדאוג לעתיד העיר ובמיוחד לאיזון הדמוגרפי שלה. אני שואף שילדיי והחברים שלהם יחזרו לעיר ובשביל שזה יקרה עלינו לייצר פה אלטרנטיבה ברמה גבוהה ואין לי ספק שבזכות הרשימה המופלאה שיש כאן בהנהגת טל מגרה אנחנו נעשה את זה. העתיד בידיים שלנו!".

 

 

 

 

 

bottom of page